Bandžiau vartoti Januvia kartu su metforminu ir rezultatu buvau patenkinta. Cukraus kiekis kraujyje tapo stabilesnis, ypač po valgio. Nepastebėjau jokio šalutinio poveikio, nors stengiuosi atidžiai stebėti savo būklę. Patogu, galite vartoti tik kartą per dieną.
Januvia - Sitagliptinas
Aktyvūs ingredientai: Sitagliptinas- Kokybiški gaminiai
- Palaikymas 24/7
- Greitas pristatymas
Kas tai yra?
Januvia (sitagliptinas) yra receptinis vaistas, vartojamas 2 tipo cukriniu diabetu sergančių suaugusiųjų cukraus kiekio kraujyje kontrolei pagerinti. Jis priklauso dipeptidilpeptidazės-4 (DPP-4) inhibitorių klasei, kurie padeda padidinti insulino kiekį organizme po valgio ir mažina gliukozės gamybą kepenyse.
Sudėtis
Pagrindinė Januvia veiklioji medžiaga yra sitagliptinas, kuris yra DPP-4 (dipeptidilpeptidazės-4) inhibitorius. Šis komponentas padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje padidindamas insulino kiekį ir sumažindamas gliukozės gamybą kepenyse po valgio.
Be veikliosios medžiagos, Januvia tabletėse yra keletas neaktyvių komponentų, būtinų vaisto formai ir stabilumui suteikti:
- Mikrokristalinė celiuliozė
- Bevandenis dikalcio fosfatas
- Kroskarmeliozės natrio druska
- Magnio stearatas
- Natrio stearilo fumaratas
- Propilo galatas
Kaip vartoti?
Januvia reikia vartoti kartą per parą, griežtai kaip nurodė gydytojas. Jis gali būti vartojamas neatsižvelgiant į valgį, todėl šį vaistą patogu vartoti pacientams, kurių grafikas yra užimtas. Kol vartojate Januvia, svarbu ir toliau laikytis gydytojo dietos ir mankštos plano.
Jei praleidote dozę, išgerkite ją, kai tik prisiminsite. Tačiau jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, praleiskite praleistą dozę ir toliau vartokite vaistą kaip įprasta. Negalima padvigubinti dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei išgėrėte per didelę Januvia dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba apsinuodijimų kontrolės centrą.
- Vartokite Januvia kiekvieną dieną tuo pačiu metu.
- Galima vartoti valgio metu arba nevalgius.
- Laikykitės nustatytos dietos ir būkite fiziškai aktyvūs.
- Nedidinkite dozės, jei ją praleidote.
- Reguliariai stebėkite cukraus kiekį kraujyje.
Kaip tai veikia?
Januvia (sitagliptinas) priklauso vaistų, žinomų kaip DPP-4 (dipeptidilpeptidazės-4) inhibitoriai, klasei. Jis veikia blokuodamas fermento DPP-4, kuris organizme skaidomas inaktyvuojant inkretinus, hormonus, padedančius reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, veiklą. Inkretinai skatina kasą gaminti daugiau insulino po valgio, taip pat sumažina kepenyse gaminamo cukraus kiekį.
Dėl šio veikimo mechanizmo Januvia padeda kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje, ypač pavalgius, kai yra didžiausia gliukozės kiekio padidėjimo rizika. Tai sumažina hipoglikemijos riziką, todėl tai yra veiksmingas ir saugus pasirinkimas pacientams, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu. Vaistas veikia natūraliau, kad padėtų organizmui reaguoti į cukraus kiekio kraujyje svyravimus be reikšmingo šalutinio poveikio, kuris gali atsirasti vartojant kitus gydymo būdus.
Indikacijos
Januvia vartojamas suaugusiesiems, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, gydyti. Jis naudojamas kaip priedas prie dietos ir mankštos, siekiant pagerinti gliukozės kiekį kraujyje. Šis vaistas gali būti skiriamas monoterapijai arba kartu su kitais vaistais nuo diabeto, pavyzdžiui, metforminu, sulfonilkarbamidu ar insulinu, tais atvejais, kai vieno vaisto nepakanka norint pasiekti tikslinį cukraus kiekį kraujyje.
Pagrindinės Januvia skyrimo indikacijos:
- Pacientai, sergantys 2 tipo cukriniu diabetu, kuriems reikalinga geresnė glikemijos kontrolė
- Naudoti kartu su kitais hipoglikeminiais preparatais, kai monoterapijos nepakanka
- Papildymas dieta ir mankšta cukraus kiekiui kraujyje kontroliuoti lygis
Kontraindikacijos
Januvia turi keletą kontraindikacijų, į kurias reikia atsižvelgti prieš pradedant gydymą. Vaisto negalima vartoti, jei yra alergija arba padidėjęs jautrumas sitagliptinui ar bet kuriai kitai vaisto sudedamajai daliai, nes tai gali sukelti sunkių alerginių reakcijų, įskaitant anafilaksiją ir angioedemą.
Pagrindinės kontraindikacijos yra šios:
- Padidėjęs jautrumas bet kuriai vaisto sudedamajai daliai
- Sunkių alerginių reakcijų, tokių kaip angioneurozinė edema ir Stevens-Johnson sindromas, istorija
- 1 tipo cukrinis diabetas arba diabetinė ketoacidozė, nes Januvia neskirtas šioms ligoms gydyti
Šalutinis poveikis
Nors Januvia pacientai paprastai gerai toleruoja, jis gali sukelti šalutinį poveikį, į kurį reikia atsižvelgti vartojant. Dažniausios nepageidaujamos reakcijos yra lengvi simptomai, tokie kaip sloga, gerklės ir galvos skausmas. Tačiau kai kuriems pacientams gali pasireikšti sunkesnis šalutinis poveikis, dėl kurio reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Pagrindinis galimas Januvia šalutinis poveikis yra:
- Kasos uždegimas (pankreatitas), kuris gali būti pavojingas gyvybei
- Hipoglikemija, ypač vartojant kartu su insulinu ar kitais cukraus kiekį mažinančiais vaistais.
- Sunkios alerginės reakcijos pvz., angioneurozinė edema ir Stevens-Johnson sindromas
- Sąnarių skausmas (artralgija), kuris gali būti gana stiprus
- Pemfigus (pūslinis pemfigoidas), dėl kurio gali prireikti hospitalizuoti ir nutraukti vaisto vartojimą. li>
Dažnai užduodami klausimai
Januvia Atsiliepimai ir patirtis
Naudoju Januvia jau keletą mėnesių ir galiu pasakyti, kad ji tikrai padeda kontroliuoti 2 tipo diabetą. Geros žinios yra tai, kad jis nesukelia didelio cukraus kiekio kraujyje sumažėjimo ir yra gerai toleruojamas organizmo. Vienintelis neigiamas dalykas yra gana didelė kaina, tačiau rezultatas to vertas.
Išgėrus Januvia, mano sveikata gerokai pagerėjo. Skirtingai nuo kitų vaistų, jis nesukėlė cukraus kiekio kraujyje padidėjimo, o tai labai svarbu norint palaikyti normalų gliukozės kiekį. Vienintelis dalykas, kad kartais skauda galvą, bet jie praeina pakankamai greitai.