Vaistas tikrai veikia labai greitai. Kai tik pajuntu pirmuosius anginos požymius, iškart po liežuviu išgeriu tabletę ir per porą minučių skausmas ima slūgti. Tai tikras išsigelbėjimas akimirkomis, kai skausmas tampa nepakeliamas.
Nitroglycerin - Nitroglicerinas
Aktyvūs ingredientai: Nitroglicerinas- Kokybiški gaminiai
- Palaikymas 24/7
- Greitas pristatymas
Kas tai yra?
Nitroglicerinas yra vaistas, plačiai naudojamas įvairioms širdies ir kraujagyslių ligoms, tokioms kaip krūtinės angina ir širdies nepakankamumas, gydyti. Ši medžiaga priklauso nitratų grupei ir turi stiprų kraujagysles plečiantį poveikį. Nitroglicerino veikimo principas pagrįstas jo gebėjimu išplėsti kraujagysles, todėl pagerėja kraujotaka ir sumažėja širdies apkrova.
Nitroglicerinas yra įvairių formų, įskaitant tabletes, kapsules, purškalus ir pleistrus, todėl jį galima naudoti tiek greitam krūtinės anginos priepuolių palengvinimui, tiek ilgalaikiam palaikomajam gydymui. Šis vaistas ypač vertingas dėl savo gebėjimo greitai palengvinti krūtinės anginos simptomus, todėl yra svarbus elementas gydant pacientus, sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis.
Sudėtis
Nitroglicerinas yra įvairių dozavimo formų, o jo sudėtis gali skirtis priklausomai nuo konkretaus vaisto tipo. Tačiau pagrindinė veiklioji medžiaga visada yra nitroglicerinas, kuris suteikia gydomąjį poveikį. Papildomuose komponentuose gali būti pagalbinių medžiagų, kurios padeda stabilizuoti veikliąją medžiagą ir palengvina naudojimą.
Priklausomai nuo vaisto formos, gali būti šios sudedamosios dalys:
- Nitroglicerinas yra pagrindinė veiklioji medžiaga, plečianti kraujagysles.
- Laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, krakmolas yra pagalbinės tabletės, suteikiančios formą ir struktūrą.
- Etilo alkoholis ir propelentas – purškalų sudėtyje, kad būtų lengviau dozuoti ir naudoti.
- Polimerinės medžiagos – pleistrų sudėtyje, užtikrinančios laipsnišką veikliosios medžiagos išsiskyrimą.
Kiekviena išleidimo forma skirta konkretiems tikslams ir naudojimo sąlygoms, todėl kiekvienam pacientui galima pasirinkti geriausią variantą.
Kaip vartoti?
Teisingas nitroglicerino vartojimas priklauso nuo išleidimo formos ir vaisto paskirties. Norint pasiekti geriausią gydomąjį poveikį ir išvengti šalutinio poveikio, svarbu griežtai laikytis gydytojo rekomendacijų ir vartojimo instrukcijų.
Pagrindinės nitroglicerino vartojimo rekomendacijos yra šios:
- Kai vartojate tabletes ar kapsules krūtinės anginos priepuoliams palengvinti: tabletę reikia padėti po liežuviu ir laikyti, kol ji visiškai ištirps, nekramtant ar nekramtant. Poveikis paprastai pasireiškia per 1–5 minutes.
- Purškimas: purkšti po liežuviu, vengiant įkvėpti, tada uždaryti burną ir nedelsiant nuryti. Vaistas greitai absorbuojamas per burnos gleivinę ir veikia panašiai kaip tabletės.
- Pleistras: klijuojamas ant švarios, sausos odos nepažeidžiant. Pleistras užtikrina laipsnišką nitroglicerino išsiskyrimą per ilgą laiką, paprastai per 24 valandas. Pleistras turi būti keičiamas kasdien, pasirenkant naują vietą klijavimui.
Nerekomenduojama nitroglicerino vartoti dažniau nei nurodyta, o jei poveikio nėra, reikia nedelsiant kreiptis į medikus.
Kaip tai veikia?
Nitroglicerinas atpalaiduoja lygiuosius kraujagyslių sienelių raumenis, todėl jos plečiasi. Šis procesas žinomas kaip vazodilatacija. Išsiplėtus kraujagyslėms, pagerėja kraujotaka, ypač vainikinėse arterijose, kurios aprūpina širdį deguonimi. Tai padeda sumažinti širdies apkrovą ir sumažina miokardo deguonies poreikį, o tai yra pagrindinis krūtinės anginos gydymo aspektas.
Be to, nitroglicerinas sumažina išankstinį širdies apkrovą, sumažindamas venomis į širdį grįžtančio kraujo kiekį. Tai ypač svarbu esant širdies nepakankamumui, kai sumažėja širdies efektyvumas. Vartojant nitrogliceriną, sumažėja simptomai, tokie kaip krūtinės skausmas ir dusulys, pagerėja bendra paciento būklė. Vaisto poveikis pasireiškia greitai, todėl jis yra nepakeičiama priemonė ūminiams krūtinės anginos priepuoliams palengvinti.
Indikacijos
Nitroglicerinas skiriamas įvairių širdies ir kraujagyslių ligų, susijusių su kraujotakos sutrikimais ir padidėjusiu širdies krūviu, gydymui ir profilaktikai. Šis vaistas yra veiksmingas daugelyje klinikinių situacijų, kai reikalinga greita ir patikima vazodilatacija, siekiant pagerinti kraujotaką ir sumažinti skausmą.
Pagrindinės nitroglicerino vartojimo indikacijos yra šios:
- Angina pectoris – palengvinti priepuolius ir užkirsti kelią naujiems krūtinės skausmo epizodams, atsirandantiems dėl deguonies trūkumo širdies raumenyje.
- Širdies nepakankamumas – sumažinti širdies apkrovą ir pagerinti jos būklę. funkcija, ypač esant ūmioms situacijoms.
- Miokardo infarktas – kaip pagalbinė priemonė vainikinėms arterijoms išplėsti ir kraujo tiekimui į pažeistas širdies vietas pagerinti.
- Hipertenzinė krizė – greitai sumažinti kraujospūdis gyvybei pavojingomis sąlygomis.
- Plaučių hipertenzija – sumažinti spaudimą plaučių arterijose ir palengvinti ligos simptomus.
Dėl savo gebėjimo greitai ir efektyviai sumažinti širdies apkrovą, nitroglicerinas užima svarbią vietą vaistų, skirtų širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti, arsenale.
Kontraindikacijos
Nors nitroglicerinas yra labai veiksmingas, jis netinka vartoti visiems pacientams. Yra keletas kontraindikacijų, dėl kurių šio vaisto vartojimas gali būti pavojingas arba netinkamas. Prieš pradėdami gydymą, turite atidžiai įvertinti galimą riziką ir pasitarti su gydytoju.
Pagrindinės nitroglicerino vartojimo kontraindikacijos yra šios:
- Padidėjęs jautrumas nitroglicerinui ar kitiems nitratams, galintis sukelti alergines reakcijas.
- Sunki anemija, nes vaistas gali pabloginti būklę, nes sumažėja kraujo deguonies talpa.
- Hemoraginis insultas arba intrakranijinis kraujavimas, nes dėl vazodilatacijos gali padidėti kraujavimas.
- Sunki hipotenzija (žemas kraujospūdis), kai vartojant nitrogliceriną gali pavojingai sumažėti kraujospūdis.
- Vartojimas kartu su vaistais, didinančiais azoto oksido kiekį, pvz., sildenafiliu (Viagra), kuris gali smarkiai ir pavojingai sumažinti kraujospūdį .
< li>Uždarojo kampo glaukoma, nes vaistas gali padidinti akispūdį.
Jei yra viena ar daugiau iš šių būklių, gydytojas turi pasirinkti kitą gydymą arba koreguoti nitroglicerino dozę ir režimą.
Šalutinis poveikis
Nitroglicerinas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems pacientams. Dažniausiai šios reakcijos yra susijusios su jo kraujagysles plečiančiu poveikiu, dėl kurio pakinta kraujospūdis ir kiti fiziologiniai parametrai. Dauguma šalutinių poveikių yra laikini ir išnyksta organizmui prisitaikius prie vaisto.
Dažniausias nitroglicerino šalutinis poveikis yra:
- Galvos skausmas yra dažniausias šalutinis poveikis, kurį sukelia smegenų kraujagyslių išsiplėtimas.
- Svaigulys arba silpnumo jausmas – dažniausiai dėl žemo kraujospūdžio.
- Tachikardija. ( greitas širdies plakimas) – gali atsirasti dėl greito kraujospūdžio sumažėjimo.
- Veido ir kaklo odos paraudimas – periferinių kraujagyslių išsiplėtimo pasekmė.
- Pykinimas arba vėmimas – kartais atsiranda pirmą kartą pavartojus vaisto arba perdozavus
Jei šalutinis poveikis tampa per stiprus arba tęsiasi ilgai, kreipkitės į gydytoją, kad pakoreguotų dozę arba pakeistumėte vaistą. Retais atvejais gali pasireikšti sunkesnės reakcijos, dėl kurių gali prireikti skubios medicininės pagalbos.
Dažnai užduodami klausimai
Nitroglycerin Atsiliepimai ir patirtis
Gydytojas man paskyrė nitroglicerino pleistrą ilgalaikei simptomų kontrolei. Iš pradžių nerimavau, kad nebus šalutinių poveikių, bet gerai tai toleruoju. Pleistrą patogu naudoti, ir man nereikia dažnai prisiminti, kad reikia gerti tabletes. Širdies apkrova pastebimai sumažėjo.
Aš naudoju nitrogliceriną purškimo pavidalu. Patogus nešiotis ir visada po ranka užpuolimo atveju. Poveikis pasireiškia akimirksniu, tačiau kartais atsiranda nedidelis galvos svaigimas. Apskritai, esu labai patenkintas rezultatu, vaistas man padėjo daugiau nei vieną kartą.