Pirkite Allopurinol (Alopurinolis) - Kaina Vaistinėje
Pagrindinis puslapis » Virškinimo trakto » Allopurinol
Allopurinol Atsiliepimai

Allopurinol - Alopurinolis

Aktyvūs ingredientai: Alopurinolis
Paketas už tabletę Kaina
  • Kokybiški gaminiai
  • Palaikymas 24/7
  • Greitas pristatymas
Pristatymas 4-7 dienos
Mokėjimo būdai

Kas tai yra?

Alopurinolisyra vaistas, aktyviai naudojamas gydyti ligas, susijusias su sutrikusia purinų apykaita organizme. Dažniausiai jis vartojamas gydant hiperurikemiją – būklę, kai padidėja šlapimo rūgšties kiekis kraujyje, o tai gali sukelti įvairių komplikacijų, įskaitant podagrą ir inkstų akmenligę. Allopurinolio veikimo mechanizmas yra fermento ksantino oksidazės slopinimas, dėl kurio sumažėja šlapimo rūgšties gamyba ir atitinkamai sumažėja jos koncentracija kraujyje ir šlapime.

Vaistas dažnai skiriamas pacientams, sergantiems lėtine podagra, kad būtų išvengta paūmėjimų, taip pat tiems, kuriems yra rizika susirgti uratiniais inkstų akmenimis. Svarbu pažymėti, kad Allopurinol nėra skirtas ūminiams podagros priepuoliams palengvinti, o naudojamas specialiai ilgalaikei profilaktikai. Vaistas vartojamas per burną, todėl norint užtikrinti maksimalų veiksmingumą ir sumažinti šalutinio poveikio riziką, reikia laipsniškai koreguoti dozę.

Sudėtis

Alopurinolio sudėtyje yra veikliosios medžiagos, kuri dar vadinama alopurinoliu. Tai yra pagrindinė veiklioji medžiaga, atsakinga už terapinį vaisto poveikį. Pagalbinės medžiagos gali skirtis priklausomai nuo gamintojo, bet paprastai apima šias sudedamąsias dalis:

  • Laktozės monohidratas – naudojamas kaip užpildas;
  • Krakmolas – tabletėje atlieka surišimo funkciją;
  • Mikrokristalinė celiuliozė – suteikia tabletei reikiamą formą ir pagerina jos kokybę tirpumas;
  • li>

  • Magnio stearatas – naudojamas kaip tepalas, kad komponentai nesuliptų.

Dėl šios sudėties Allopurinol yra veiksmingas ir saugus ilgalaikiam naudojimui gydant ligas, susijusias su dideliu šlapimo rūgšties kiekiu.

Kaip vartoti?

Alopurinolio vartojimas reikalauja individualaus požiūrio, nes dozė priklauso nuo konkrečios ligos ir šlapimo rūgšties kiekio kraujyje. Įprasta pradinė dozė yra 100 mg per parą ir, jei reikia, gydytojas gali ją palaipsniui didinti, kol bus pasiektas norimas poveikis. Vaistas turi būti vartojamas per burną, užsigeriant pakankamu kiekiu vandens, geriausia po valgio. Tai padeda sumažinti skrandžio dirginimo tikimybę ir pagerina veikliosios medžiagos įsisavinimą.

Allopurinolio vartojimo taisyklės:

  1. Pradėkite nuo minimalios dozės (100 mg per parą) ir palaipsniui didinkite ją prižiūrint gydytojui iki didžiausios paros dozės, kuri gali siekti 800 mg.
  2. Kad išvengtumėte podagra, vaistas vartojamas ilgą laiką, galbūt net visą gyvenimą.
  3. Reguliariai stebėkite šlapimo rūgšties kiekį kraujyje, kad pagal tyrimo rezultatus pakoreguotumėte dozę.
  4. ol>
    Šių rekomendacijų laikymasis padeda išlaikyti gydomąjį vaisto poveikį ir sumažinti nepageidaujamų reakcijų riziką.

Kaip tai veikia?

Alopurinolis veikia blokuodamas fermentą ksantino oksidazę, kuri atlieka pagrindinį vaidmenį hipoksantiną paverčiant ksantinu, o vėliau – šlapimo rūgštimi. Slopindamas šį fermentą, alopurinolis sumažina šlapimo rūgšties sintezę, todėl sumažėja jos kiekis kraujyje ir šlapime. Tai ypač svarbu pacientams, sergantiems podagra ir kitomis su hiperurikemija susijusiomis ligomis, nes padeda išvengti uratų kristalų susidarymo, kurie gali kauptis sąnariuose ir sukelti skausmingą uždegimą.

Be to, ilgai vartojant, Allopurinol padeda ištirpinti esamas uratų nuosėdas, todėl palaipsniui gerėja paciento būklė ir sumažėja podagros paūmėjimų dažnis. Šio vaisto veikimo mechanizmas leidžia kontroliuoti šlapimo rūgšties kiekį, užkertant kelią komplikacijų, susijusių su jo kaupimu organizme, vystymuisi.

Indikacijos

Allopurinolis skiriamas ligų, susijusių su per dideliu šlapimo rūgšties kaupimu organizme, gydymui ir profilaktikai. Pagrindinės šio vaisto vartojimo indikacijos yra šios:

  • Lėtinė podagra – siekiant sumažinti paūmėjimų dažnį ir išvengti podagrinių mazgų (tofi) susidarymo.
  • Hiperurikemija – būklė, kai padidėja šlapimo rūgšties kiekis kraujyje, tiek sergant pirmine, tiek antrine hiperurikemija, kurią sukelia kitos ligos ar vartojant tam tikrus vaistus.
  • Uratų inkstų akmenligė – šlapimo rūgšties akmenų susidarymo profilaktika pacientams, sergantiems hiperurikemija.
  • Gydant kartu taikomas gydymas. piktybinių navikų – siekiant išvengti hiperurikemijos, kurią sukelia greitas naviko ląstelių sunaikinimas (naviko lizės sindromas).

Šios indikacijos pabrėžia šlapimo rūgšties kiekio kontrolės svarbą siekiant išvengti rimtų komplikacijų ir pagerinti pacientų gyvenimo kokybę.

Kontraindikacijos

Nors alopurinolis yra veiksmingas hiperurikemijos ir susijusių būklių gydymas, jo vartojimas turi daug kontraindikacijų. Vaisto nerekomenduojama vartoti šiais atvejais:

  • Padidėjęs jautrumas alopurinoliui arba bet kuriai pagalbinei vaisto sudedamajai daliai.
  • Ūminė podagra – vaistas nenaudojamas ūminiams priepuoliams palengvinti, nes gali pabloginti simptomus.
  • < li>Sunkus inkstų nepakankamumas – skiriant reikia būti atsargiems, gali prireikti sumažinti dozę arba taikyti alternatyvius gydymo metodus.

  • Kepenų nepakankamumas – taip pat reikia koreguoti dozę arba atsisakyti vartoti vaistą, atsižvelgiant į kepenų funkcijos sutrikimo laipsnis.

Prieš pradedant gydymą Allopurinol, svarbu su gydytoju aptarti visas galimas kontraindikacijas, kad būtų išvengta nepageidaujamų reakcijų ir komplikacijų.

Šalutinis poveikis

Allopurinolis, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Dauguma žmonių gerai toleruoja vaistą, tačiau galimos šios nepageidaujamos reakcijos:

  • Alerginės reakcijos – odos išbėrimas, niežulys, retais atvejais Stivenso-Džonsono sindromas arba toksinė epidermio nekrolizė.
  • Virškinimo sistema – pykinimas, vėmimas, viduriavimas ar pilvo skausmas. Šie simptomai dažnai pasireiškia gydymo pradžioje ir toliau vartojant gali palengvėti.
  • Kai kuriems pacientams gali pasireikšti galvos svaigimas, mieguistumas arba koordinacijos sutrikimas, ypač vartojant dideles dozes.
  • Padidėjęs kepenų funkcijos fermentų kiekis. - retai, tačiau ilgalaikio gydymo metu būtina stebėti kepenų funkciją

Jei vartojant Allopurinol Sandoz atsiranda kokių nors neįprastų simptomų arba pablogėja sveikata, svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad jis pakoreguotų gydymą.

Dažnai užduodami klausimai

Kiek Allopurinol kainuoja vaistinėse?
Kaina Allopurinol skirtingose ​​Lietuvos vaistinėse skiriasi. Čia kainuoja 0.66€ už tabletę
Kaip nusipirkti Allopurinol be recepto?
Allopurinol mūsų vaistinėje galima įsigyti be recepto.

Allopurinol Atsiliepimai ir patirtis

A
G
D

Podobné produkty